Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OSIEDLE NIEKAN

Odzyskuj ciepło i oddychaj swobodnie !

Z higienicznego punktu widzenia jedna osoba potrzebuje w ciągu godziny 25-40 m3 świeżego powietrza.  Otwieranie okien niweczy - niestety - wszelkie starania o to, aby zmniejszyć koszty ogrzewania, ponieważ wraz z wymianą powietrza dochodzi do utraty ciepła. Inaczej jest z kontrolowaną wentylacją, która jest doskonałym sposobem na oszczędzanie energii! Dzięki zastosowanej instalacji będziecie Państwo mogli odzyskać do 90% ciepła zawartego w usuwanym powietrzu! Ciepło wraca bowiem do pomieszczeń razem z powietrzem świeżym, które w wymienniku krzyżowym przejmuje energię cieplną z przepływającego powietrza usuwanego.

Jak to działa?

Świeże powietrze jest rytmicznie zasysane z zewnątrz i po przefiltrowaniu doprowadzane do centrali wentylacyjnej. Stamtąd, po ogrzaniu w tzw. wymienniku krzyżowym, płynie ono do wnętrza domu. Jednocześnie taka sama ilość zużytego powietrza, pobierana ze wszystkich pomieszczeń, wraca do wymiennika krzyżowego i trafia z niego na zewnątrz domu. Drzwi i otwory wentylacyjne zapewniają równomierny obieg powietrza między pomieszczeniami. Nie dochodzi w ten sposób do zmieszania świeżego i zużytego powietrza. A efekt jest optymalny: powietrze doprowadzane do pomieszczeń jest w stu procentach świeże!

wentylacja3

FaLang translation system by Faboba