Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OSIEDLE NIEKANIN

Pompa ciepła – darmowa energia z ziemi!

Jako alternatywę - za dodatkową opłatą - oferujemy Państwu zamianę instalacji gazowej z piecem i kominem, wentylacji z odzyskiem ciepła i instalacji solarnej na wysoce efektywną pompę ciepła. Jest to rekomendowane przez nas rozwiązanie, które pozwoli Państwu kompleksowo: ogrzać dom, przygotować ciepłą wodę użytkową i schładzać pomieszczenia w okresie letnim przy wykorzystaniu darmowego ciepła skumulowanego w gruncie. Jest to system w pełni zautomatyzowany, bezpieczny i niewymagający ani dozoru, ani konserwacji.

Wobec ciągłego wzrostu cen gazu i ropy naftowej oraz konieczności ograniczania zanieczyszczania środowiska pompa ciepła świetnie się sprawdza jako alternatywne rozwiązanie grzewcze, wykorzystujące odnawialne źródło energii. pompa

Jak to działa?

Oferowana przez nas pompa ciepła to urządzenie, które jako źródło energii wykorzystuje ciepło ziemi. Ponieważ w ziemi przez cały rok panują prawie niezmienne temperatury, pompa jest niezależna od temperatury powietrza i może zapewnić pełne ogrzewanie, nawet w zimne dni.

Za pośrednictwem wymienników gruntowych odbierana jest zgromadzona w ziemi energia słoneczna. W rurach wymienników krąży płyn o niskiej temperaturze zamarzania, będący mieszaniną wody i glikolu. Energia odebrana ziemi krąży w zamkniętym obiegu pompy ciepła, aż wreszcie przekazywana jest wodzie, która z kolei zasila instalację grzewczą domu.


Energia dostarczona do domu przez pompę ciepła w 80% pochodzi z darmowego źródła, a jedynie 20% tej energii pobierane jest z sieci energetycznej jako zasilenie sprężarki. Ogranicza to radykalnie koszty ogrzewania, a wszystkie przyszłe podwyżki cen energii dotyczą właściciela domu z pompą ciepła tylko w 20%.


FaLang translation system by Faboba